Heli-Ski Canada

Bulutların üzerinde...

Revelstoke’da Heli Ski yapmak anlatılmaz, yaşanır !…

 

Heli-Ski yapmak çok keyifli ve ben şansıma bir çok yerde yapabilme imkanı buldum. Ama edindiğim izlenime göre Kanada Heli-Ski yapmak için en ideal yer ve British Colombia bu işin kesinlikle en ideal merkezi.

 

Kanada’ya gidiş her ne kadar THY’nın direk uçuşu da olsa, oldukça uzun bir seyehat ve ülke de oldukça büyük olduğundan Toronto’dan ulaşım önce Kelowna’ya uçak ile 5 saatlik bir uçuş, devamında da Revelstoke’a 2 saatlik bir otomobil yolculuğu gerektiriyor. Dolayısıyla 1 hafta kayak yapacak da olsanız kesinlikle en az 10 günlük bir zamana ihtiyacınız olacak.  Ama kesinlikle değer derim.

Nedenine gelince 1,713m yükseklikte bulunan Revelstoke’da hava çok kötü dahi olsa ve Helikopter ile çıkış yapamayacağınız “Down Günlerde” lifti kullanıp normal ski-resort olarak pist kayağı yapabiliyorsunuz.

 

Ayrıca helikopter operasyonunu yapan “Selkirk Tangiers”  firması pilotları, sizi her gün kaydırıyorlar. Zira Revelstoke’u diğerlerinden farksız yapan yanı, ağaçlı olması ve özel kesimleri sayesinde size ağaçlar arası kayak yaptırmaları. Ağaçları aynı zamanda yer belirleme açısından Helikopter uçuşlarında da kullanıyorlar.

Ağaçlar arası kayak yapmanın keyfinin yanı sıra, Revelstoke 1,713m’den 3,250m’ye kadar bir irtifada toplam 200,000 Hektar alanda size kayak yapma imkanı sunuyor.Gerçekten inanılır gibi güzel değil.

Daha fazla bilgi için  www.revelstokemountainresort.com

 

Konaklama olarak da çok memnun kaldığımız “Sutton Place Hotel”  tavsiye ederim / www.revelstokemountainresort.com/accommodation/the-sutton-place-hotel

 

Bulutların üzerinde, kimsenin olmadığı ve el değmemiş karlarda süzüle süzüle kayak keyfi yapmanız dileklerimle.

Belli mi olur ? Belki bir gün beraber kayarız…

 

"İstekleriniz, içinizdeki yeteneklerin birer elçisidir."

Goethe