Trapez

 

Tek rakibim Cirque de Soleil :-)

 

Sadece çocukken değil, her zaman Sirk'e gitmekten çok keyif aldım. Çocukken daha primitiv sirkler varken, daha sonra bir sene yaşadığım Moskova'da çok güzel Sirk performansları seyrettim.

Şimdilerde de bir kaç kere Cirque De Soleil izleme şansım oldu. Sirklerde de en çok sevdiğim akrobatlar ve trapez performanslarıdır.

Hill Side spor klubü, çok keyifli bir organizasyon düzenlemiş ve bir fransız trapez topluluğunu getirerek, isteyenlere Trapez'i deneme ve bu heyecanı yaşama şansı vermiş.

Ben de tabii ki kaçırır mıyım hemen gidip kayıt oldum.

Olay dışarıdan ne kadar kolay gözükse de, aslında ip merdivenden 11 metre yukarıya çıkmak ve çıkınca da sadece 30 cm eninde platformda durmak bile oldukça kalp çarpıntısı yaratıyor.

Beni şaşırtan diğer bir konu da arkanızda sizi belinizden tutan biri olmasına rağmen trapez'i tutmak için 45 derece ileri doğru uzanmak gerekiyor. Bu da inanılmaz bir düşme korkusu !...

Daha sonra trapez ile ileri geri sallanmak, zamanında bırakarak fileye düşüş yapmak, fileden inmek gibi basit ama temel eğitimi aldıktan sonra. Trapez'e ayakları takmak ve elleri aşağı bırakarak sallanmayı öğreniyorsunuz.

Finalde, karşı akrobatın bırak dediği anda kendinizi bırakarak, hava da onun ellerine kilitlenmek ve beraberce sallanmak inanılmaz büyük bir keyif. Sanki o an bir sürü kişi sizi alkışlıyor ve sahne sizin !...

Toplamında 1 saat süren bir keyili aktivite olmasına rağmen, çocukken sallanarak uçtuğumuzu zannettiğimiz keyfi Trapez'de yaşadığım için çok mutluyum,