Extreme Sailing

EXTREME SAİLİNG CUP 2015

 

Güzel bir Eylül gününde, Kadıköy burnunda dünyanın en profesyonel yelkencilerinin yarıştığı Extreme Sailing Cup'ı  oğlum ve kuzenim Hasnun ile izlemek unutulmaz bir keyif idi !

Extreme Sailing Cup Dünya çapında yapılan büyük bir organizasyon ve İstanbul ayağı 3-4 Eylül tarihlerinde Kadıköy burnunda yapıldı.

Gönül isterdiki, böylesine güzel bir organizasyona keşke daha çok istanbullu ilgi gösterseydi. Martılar daha ilgiliydi :-))

Eşim sayesinde bu organizasyonu en güzel şekilde seyretmek ve SAP için ayrılan VIP Lounge'dan yaşama fırsatı bulduk.

Bizi harika bir şekilde ağarlayan Uğur'a da ayrıca çok teşekkürler.

 

Tekneler gün batımından doğru seyir ettiklerinden ve fotograf açısından ters ışık olması sebebi ile ideal bir durum olmasa da, yarışı seyretmek açısından Kadıköy burnu harika bir lokasyon.  Hele ki, bu teknelerin arka fonda eski İstanbul manzarası ve yüzlerce yıllık tarihleri ile Topkapı Sarayı ve Ayasofya önünden süzülmeleri muhteşem güzel bir görünüm oluşturuyordu.

Böylesine büyük bir organizasyona Türkiyenin de bir tekne ile yer alması, kanımca harika bir girişim olmuş ve kendilerine diğer yarışlarda başarılar dileriz. Ama biz SAP ciyiz :-))

Ağırlanmak, keyifli bir gün geçirmek ve bu güzel yarışı seyretmek çok güzel olsa da, en unutulmaz anı ise bu teknelere binip, eşsiz tecrübeyi yaşamaktı.

Ve bu muhteşem SAP teknesinde yaşadığımız unutulmaz tecrübeden bir kaç kare...

Bu muhteşem yelkenlide olmak, boğazın sularında 13-15 Knot rüzgar eserken 25 Knot sürat yapmak çok keyifliydi !

Hele ki, oturduğunuz alan file olup, su ile temasınızın hiç kaybolmaması harika.

En ufak bir hareket ile katamaranlar, kendilerine özgü anında havalanabiliyorlar ve siz sürekli bir taraftan, diğer tarafa hareket etmek durumunda kalıyorsunuz. Ama keşke her dakika yer değiştireyim, yeterki bu keyif bitmesin demeden de olamıyorsunuz :-))

 

Tekrar teşekkürler SAP ve sevgili eşim...